Aktualności

Osiedle Poświęcka powiększy się. Rusza II etap inwestycji

Dodany: 21.10.2015 Kategoria: Bez kategorii

Blockpol-Developer rozpoczyna kolejny etap budowy kameralnego osiedla przy ulicy Poświęckiej 22 we Wrocławiu, które powiększy się o 56 nowych mieszkań. Inwestycja to zespół budynków wielorodzinnych położonych w północnej części miasta. 

Atlantis Arts Studio - www.atlantis-arts.com

W ramach II etapu powstanie 6 budynków mieszkalnych. Osiedle składać się będzie z czterech trzykondygnacyjnych budynków, w których łącznie powstanie 48 funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 40 do 56 metrów kwadratowych. Dodatkowo powstaną także dwa dwukondygnacyjne budynki, w których do wyboru będziemy mieć łącznie 8 mieszkań. W ofercie dewelopera znajdziemy lokale 2 i 3-pokojowe. Część z nich została objęta rządowym programem Mieszkanie dla Młodych.

Poświętne, w której zlokalizowane jest osiedle, stanowi w większości zabudowę jednorodzinną z nielicznymi osiedlami mieszkaniowymi o niskiej zabudowie. Znajdziemy w niej wiele miejsc do odpoczynku, choćby Park Marii Dąbrowskiej, Park Kasprowicza czy Las Osobowicki oraz Las Sołtysowicki. Nieopodal położone są Krzyżanowice, cechujące się terenami zielonymi, przez które przebiega wiele szlaków turystycznych. Entuzjaści jazdy konnej będą mogli uczęszczać do mieszczącej się tam stadniny koni.   

Poświęcka 22 to zamknięte osiedle z placem zabaw, w którym każde mieszkanie posiada balkon, a te zlokalizowane na parterze – ogródek. Dodatkowo do każdego lokalu przynależy komórka lokatorska oraz miejsce postojowe. Dla amatorów rowerowych wycieczek zostały zagospodarowane specjalne pomieszczenia na rowery.

W bliskiej odległości od inwestycji znajduje się prywatne oraz państwowe przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. W odległości 1,4 kilometra położone jest centrum Handlowe Marino, które zapewni szybkie i wygodne zakupy. Dojazd do centrum zajmuje nie więcej niż 20 minut. Tuż przy osiedlu znajduje się przystanek autobusowy, a dalej znajdziemy linie tramwajowe. Tramwajem numer 1, 7 i 15 dojedziemy w 15 minut do Rynku. Bliskość obwodnicy AOW i Śródmiejskiej oraz głównych dróg wylotowych umożliwia szybki dostęp do każdej części miasta, a także dogodny wyjazd w kierunku Warszawy, Łodzi, Poznania, Trójmiasta jak również do Krakowa, Berlina czy Pragi.   

Zakończenie budowy przewidziane jest na I kwartał 2017 roku. Budowa rusza z początkiem listopada bieżącego roku.

Wróć do aktualności
Facebook YouTube