Aktualności

Lubin: osiedle przy ul. Górniczej gotowe już w I kwartale 2016

Dodany: 04.05.2015 Kategoria: Bez kategorii

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że I kwartał 2015 roku deweloperzy mogą zaliczyć do udanych. Liczba rozpoczętych przez nich inwestycji wzrosła, aż o 24,6%. Większa aktywność na rynku budowlanym to efekt utrzymania dobrej tendencji i wysokiego wskaźnika sprzedażowego. Ponadto deweloperom sprzyjają również stabilne od niemal dwóch lat ceny oraz niskie stopy procentowe.

Wrocławska firma Blockpol Developer obecnie realizuje swoją nową inwestycję, która mieści się przy ul. Górniczej 5 w Lubinie. Będzie to kameralne osiedle składające się z 84 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Inwestycja została podzielona na II etapy. Mieszkania z I etapu będą gotowe już w I kwartale 2016 roku.
Obecnie na terenie budowy prowadzone są intensywne prace, polegające na budowie ścian konstrukcyjnych i stropów I kondygnacji naziemnej. Poziom garażu podziemnego został już zakończony – mówi inż. Marcin Zieliński Dyrektor Generalny Blockpol – Developer Sp. z o.o.
I etap naszej inwestycji w Lubinie to 48 mieszkań, które zostaną oddane mieszkańcom w standardzie deweloperskim. W projekcie przewidziano zastosowanie tradycyjnych materiałów i technologii, przyjaznych dla środowiska. Budynek będzie wyposażony w windę w każdej z 4 klatek schodowych, a wszystkie mieszkania posiadać będą duży balkon oraz komórkę lokatorską o powierzchni do 6 m2 – dodaje inż. Marcin Zieliński.

Przyszłym mieszkańcom deweloper zaproponował do wyboru 4 zróżnicowane metrażem i rozkładem lokale o powierzchni od 40 do 65 m2, wśród których znajdą się mieszkania 2 i 3 – pokojowe. Na ich energooszczędność wpłyną nowoczesne materiały budowlane. Dodatkowo wszystkie mieszkania będą jasne i słoneczne, ponieważ w projekcie zostały uwzględnione duże okna w przestrzeni dziennej.

Osiedle podzielone zostało na strefę rekreacyjną i typowo użytkową. W pierwszej z nich znajdować się będą ogródki, plac zabaw dla dzieci oraz balkony od strony zielonej okolicy bez widoku na drogę i parking. W drugiej – osiedlowe uliczki i miejsca postojowe przed budynkami – dodaje inż. Marcin Zieliński

Inwestycja zlokalizowana jest w samym centrum Lubina, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych i rekreacyjnych. W odległości 250 m od osiedla znajduje się Park Solidarności oraz tereny zielone w obrębie ul. Lotników, Konstytucji 3 Maja i al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Liczne linie autobusowe pozwalają szybko dostać w najbardziej odległe dzielnice miasta. Przyszli mieszkańcy będą mieli także dostęp do rozbudowanej sieci usług gastronomicznych i rozrywkowych oraz punktów usługowych. Nieopodal znajdują się także żłobki, przedszkola oraz szkoły.

Wróć do aktualności
Facebook YouTube