Blog

Zasada działania klimatyzatora

Dodany: 11.05.2020


Urządzenia klimatyzacyjne typu powietrze – powietrze to tzw. pompy ciepła. Ich głównym i podstawowym zadaniem jest zapewnić odpowiedni komfort w zakresie chłodzenia i grzania w pomieszczeniach. W większości przypadków składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, które łączy ze sobą układ chłodniczy.

Do najbardziej popularnych urządzeń zaliczamy te, które możemy podzielić na rodzaj zastosowanej instalacji oraz ze względu na typ jednostki wewnętrznej. Najpopularniejsze to jednostki tzw. split, składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Spotyka się również inne rozwiązania. Np. gdy mamy do czynienia z dwoma lub więcej liczbą jednostek wewnętrznych i jednej jednostki zewnętrznej – to instalacja typu multi-split. Jeśli przyjrzymy się jednostkom wewnętrznym możemy zauważyć, że różnią się one budową i sposobem montażu.

Obecnie w ofertach czołowych producentów spotyka się również urządzenia ścienne, kanałowe, kasetonowe, gdzie np. w kanałowych systemy są przystosowane są do rozprowadzana ogrzewanego jak i schłodzonego powietrza do jednego lub kilku pomieszczeń jednocześnie. Dzięki zwykle niedużych nakładach inwestycyjnych przy wykorzystaniu klimatyzatorów możemy wykonać kompletny system grzewczy w budownictwie mieszkalnym.

www.kulczyccygroup.eu

Wróć do bloga
Facebook YouTube