Blog

Zalety mieszkania w bloku

Dodany: 21.06.2017

Wybór miejsca zamieszkania jest decyzją niezwykle trudną. Bardzo często jest to postanowienie, które wiąże nas na długie lata, a nawet na większość życia. Dlatego też wiele osób dokładnie analizuje każdy dostępny wariant oraz jego atuty. Jakie są najważniejsze zalety rozwiązania, które bywa niedoceniane – mieszkania w bloku?

Dogodna lokalizacja

Bloki bardzo często znajdują się w miejscach z bardzo dogodnym połączeniem z komunikacją miejską. Dzięki temu dojazd do centrum miasta zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Oznacza to również mniejsze odległości od szkół, lekarzy, ośrodków kultury czy rozrywki. Jednocześnie domy jednorodzinne zazwyczaj są trochę oddalone od ścisłego centrum. Najczęściej mieszczą się na obrzeżach miast, co znacznie wydłuża drogę do określonego celu.

Nie ma problemów z ciepłem

Mając mieszkanie w bloku nie trzeba przejmować się ogrzewaniem – wystarczy odkręcić zawór przy grzejnikach i w pokojach jest ciepło. Natomiast w przypadku domów dochodzą obowiązki związane z zakupem węgla bądź drewna na opał oraz pilnowaniem temperatury w piecu czy kominku. W bloku nie trzeba także martwić się o ciepłą wodę.

Mniej pracy

Chodzi przede wszystkim o kwestie pielęgnacji okolicy naszego miejsca zamieszkania. Latem nie musimy myśleć o regularnym koszeniu trawy, natomiast zimą nie trzeba pamiętać o odśnieżaniu. Zawsze sprzątaniem klatki schodowej zajmuje się sprzątaczka. Dzięki temu w przestrzeni wspólnej jest zawsze czysto, a mieszkańcy nie muszą przejmować się dodatkowymi obowiązkami.

Nie ma problemu z elewacją

A dokładniej z jej czyszczeniem bądź remontowaniem. Tutaj również wszystkim zajmuje się administracja osiedla lub spółdzielnia mieszkaniowa. Dzięki temu na naszych barkach spoczywa mniej obowiązków. A co za tym idzie – również mniej stresu.

Bliskość placu zabaw

Niemalże na każdym nowoczesnym osiedlu znajdują się dobrze wyposażone place zabaw. Dzięki temu dzieci mogą aktywne spędzać czas na świeżym powietrzu i zawierać nowe znajomości. Sprzyja to zarówno rozwojowi fizycznemu, ale także nabywaniu umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie. Dla rodziców dużym atutem jest tutaj także bliskość tych miejsc oraz ich bezpieczeństwo.

Szukając idealnego miejsca do zamieszkania każdy z nas poszukuje czegoś innego. Jednym zależy na dogodnej lokalizacji blisko centrum, dla innych zaś ważniejsza będzie bliskość terenów zielonych bądź nowoczesne rozwiązania w budownictwie. Nowe mieszkania w blokach łączą w sobie wiele zalet dzięki czemu coraz częściej stają się wariantem, który jest doceniany nie tylko przez młodsze, ale również starsze pokolenia.

Wróć do bloga
Facebook YouTube