Blog

Zalety kupna mieszkania od dewelopera

Dodany: 29.11.2016

Każdy kto planuje zakupić nieruchomość staje przed dylematem: wybrać mieszkanie z rynku wtórnego czy od dewelopera? Każda z tych opcji ma wiele zalet, chociaż oczywiście są też wady. Zdecydowana większość przyszłych właścicieli swoich czterech kątów decyduje się na mieszkanie nowe. Nic dziwnego, bowiem rozwiązanie to oznacza niemalże same korzyści.

Przede wszystkim kupując u dewelopera otrzymamy mieszkanie całkowicie nowe, a co za tym idzie, zarówno budynek jak i lokum są wykonane według nowatorskich projektów przy użyciu wysokiej jakości materiałów. W związku z tym nie wymagają one odnawiania i remontów. Nieruchomości znajdują się zazwyczaj na nowoczesnych, modnych, zamkniętych i strzeżonych osiedlach. Budynki posiadają nowoczesną infrastrukturę: windy, monitoring, podziemne parkingi oraz inne udogodnienia, które w starszym budownictwie są raczej rzadkością. Jednocześnie koszty utrzymania są niższe, niż w przypadku starych, często zabytkowych kamienic.

Co jest niezwykle istotne, mieszkanie możemy urządzić samodzielnie, wedle swoich potrzeb. Nowe mieszkania można także zakupić w wariancie wykończenia „pod klucz”, jednak niekiedy bywa to dość kosztowne.

Nowoczesne osiedla co prawda bardzo często są zlokalizowane nieco dalej od centrum (a to wiąże się z dłuższym dojazdem do szkoły i pracy), to jednak rozwiązanie to ma także istotne zalety. Okolica jest dzięki temu spokojniejsza, wokół jest więcej zieleni i terenów rekreacyjnych. Takie warunki sprzyjają wychowywaniu dzieci, co jest niezwykle ważne dla młodych par.

Zakup mieszkania u dewelopera wiąże się też z niższymi kosztami transakcyjnymi – ponosimy jedynie koszty taksy notarialnej. Osoba kupująca mieszkanie nie płaci podatku od czynności cywilno-prawnych (czyli 2% od ceny transakcyjnej nieruchomości). Należy też pamiętać, że nieruchomość kupiona w stanie deweloperskim jest objęta okresem gwarancji oraz rękojmi, co ma niemałe znaczenie w razie usterek czy wszelkiego rodzaju niedociągnięć.

Kupno mieszkania to decyzja na długie lata, czasem nawet na całe życie. Dlatego też ostateczna decyzja powinna być dokładnie przemyślana i przeanalizowana. W ten sposób uda nam się uniknąć pomyłki, która może być nieprzyjemna w skutkach.

Wróć do bloga
Facebook YouTube