Blog

Wybór oczyszczacza do domu

Dodany: 06.05.2020


Podstawową rolą oczyszczacza jest filtrowanie powietrza w pomieszczeniu. Proces nie jest skomplikowany i polega na zasysaniu powietrza, przefiltrowaniu go z zanieczyszczeń przez zespolone lub oddzielone elementy filtracyjne. Ten proces wspierać może technologia Streamer.

Ta technologia oczyszcza powietrze także pod kątem alergików. Polega to na wyładowaniach plazmowych, dzięki którym generuje się szybkie elektrony, a te zderzają się z cząsteczkami tlenu oraz azotu. Powoduje to ich uaktywnienie oraz zdolność do oksydacyjnego rozkładu alergenów, grzybów, czy bakterii. Odpowiedni strumień wyładowań przyczynia się do rozkładu białek, a te są utleniane. Po wykonanej pracy wyładowanie przekształca się w tlen, azot i wodę.

Dlatego bardzo zasadnym jest pytanie, jaki nabyć oczyszczacz powietrza. Jak czytamy na stronie Światowej Organizacji Zdrowia, pyły zawieszone PM 2,5 i PM 10 są jednymi z najniebezpieczniejszych dla zdrowia. Alergie i astma stały się dzisiaj powszechnymi chorobami cywilizacyjnymi. Dlatego też dla osób cierpiących na astmę i alergię przynoszą odpowiednio dobrane urządzenia. Posiadanie w domu oczyszczacza to kapitalny pomysł. Nie ma znaczenia nawet i to, ze w ciągu dnia przebywamy w takim pomieszczeniu ledwie kilka godzin. Tylko podczas snu zapewniamy wytchnienie dla organizmu, co jest podstawą lepszego samopoczucia i zdrowia.
Odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza to także gwarancja lepszej jakości wypoczynku i mniejszej ilości infekcji. Zarówno do domu, jak i mieszkania takie urządzenie powinno mieć odpowiednią wydajność. Warto dlatego sięgać po ofertę renomowanych producentów, po urządzenia sprawdzone i nie te z grupy najtańszych. Zwykle najtańsze mają ograniczoną wydajność i nie są w stanie pracować efektywnie.

Dzięki odpowiedniemu urządzeniu stopień oczyszczenia powietrza w pomieszczeniu może sięgnąć nawet 99,9 procent. Rekomendowane są takie, które posiadają odpowiednie certyfikaty dla alergików, atesty i są przebadane naukowo. Za takim wyborem stoi doświadczenie oraz jakość. Dobrej klasy oczyszczacze mają funkcjonalność szacowaną na 10 lat. W dodatku renomowane urządzenie posiada długoletnią gwarancję producenta, widać także dbałość o szczegóły i detale w wykończeniu. Wartym podkreślenia jest także cicha praca oraz energooszczędność w zużyciu prądu elektrycznego.

www.kulczyccygroup.eu

Wróć do bloga
Facebook YouTube