Blog

Najmodniejsze trendy w sypialni

Dodany: 22.04.2020

Szukając pomysłu na dostosowanie sypialni, czyli pomieszczenia, w którym chcemy się czuć przytulnie i komfortowo mamy przed sobą cały wachlarz przeróżnych inspiracji. Jednakże stworzenie oazy relaksu i spokoju nie musi być trudne. Generalnie celujemy w to, aby pomieszczenie było dostosowane do naszych potrzeb, funkcjonalne oraz odzwierciedlało nasze pasje i pomysły.

Tak, jak są zwolennicy paneli podłogowych w sypialniach, tak są i zwolennicy dywanów lub chodników. Często można tutaj spotkać jutowy chodnik, czy dywan z długim włosiem. Całość spina najczęściej bawełniana pościel, w dowolnych wzorach wraz z oryginalną narzutą. Obecnie bardzo często spotykanym motywem są różnego rodzaju wzory 3D, co wydaje się niezwykle oryginalnym wykończeniem i modnym trendem.

Często tego typu sypialnie wzbogaca się o dekoracje w różnych stylach. Np. klasycznym, gdzie wiodącą rolę grają odpowiednio dobrane donice, osłonki do nich, czy gipsowe stiuki lub posągi. Dlatego też tak ważną sprawą jest znaleźć odpowiednie pomysły oraz inspiracje na mieszkanie.

Ciekawymi rozwiązaniami są także proste meble o klasycznych kształtach, które wprowadzają do sypialni symetrię, kompozycję i doskonałe proporcje. Przepiękne wzory na pościeli mogą stanowić niebanalną aranżację każdej sypialni. Tutaj wybór jest przeogromny. Obecnie wśród wyróżniających się trendów dominują linearne rysunki i geometryczne bloki kolorów. Te abstrakcyjne dzieła sztuki zostały stworzone z oddychającej bawełny perkalowej i satynowej, którą chcesz się otulić.

Wśród stylowych rozwiązań na popularności zyskuje ławka sypialniana której zmieści się zarówno książka, okulary, podręczne przedmioty typu telefon, czy części garderoby. Zmieści się na niej także narzuta na łóżko, można ją także wykorzystać do własnych inspiracji. Całość sypialni z pewnością ozdobi pościel wykonana np. z lekkich, naturalnych materiałów. Tutaj wśród najmodniejszych trendów przoduje len lub bawełna. Warto pokusić się o dominację spokojnych kolorów, ciepłych, słonecznych, wprowadzających w świat stylu i elegancji. Dzięki takim połączeniom sypialnia staje się przytulnym pomieszczeniem, oazą komfortu i przyjemnego odpoczynku.

www.kulczyccygroup.eu

Wróć do bloga
Facebook YouTube