Blog

Mieszkanie z ogródkiem – dlaczego warto?

Dodany: 29.03.2017

Coraz częściej decydując się na mieszkanie w bloku oraz w nowym budownictwie zwracamy uwagę na dodatkową przestrzeń. Nic dziwnego, bowiem w dużym stopniu poprawia ona nie tylko funkcjonalność, ale też komfort mieszkania. Do takich przestrzeni należy ogródek, do którego dostęp mają osoby mieszkające na parterze.

Przede wszystkim mieszkanie z ogródkiem stanowi kompromis między zaletami i wadami mieszkania w domu: takie rozwiązanie oznacza możliwość posiadania własnej (!) przydomowej zieleni i wygody mieszkania w bloku. W ten sposób otrzymujemy namiastkę domu jednorodzinnego bez jego wad.

Mieszkanie na parterze z ogródkiem to idealne rozwiązanie dla osób lubiących spędzać czas wolny na świeżym powietrzu i marzą o dostępie do ogrodu bezpośrednio ze swojego mieszkania, a jednocześnie nie chcą mieć domu. Jednym z argumentów przeciw mieszkaniu w domu może być problem z długimi dojazdami do centrum czy zbyt duży metraż, który nie byłby w pełni wykorzystany i zagospodarowany.

Zakup mieszkania na parterze z ogródkiem to świetne rozwiązanie dla młodych rodzin, zwłaszcza z małymi dziećmi. Oznacza to możliwość codziennych pikników czy grilla kiedy tylko mamy na to ochotę. Dzieci mogą spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu w bezpiecznej przestrzeni pod okiem rodziców. Jest to korzystne rozwiązanie również w sytuacji, gdy posiadamy zwierzątko.

Co więcej, jeśli posiadamy mieszkanie z ogródkiem możemy rozważyć mnóstwo ciekawych opcji aranżacyjnych. Możemy stworzyć zaciszny kąt do spędzania wolnego czasu, zasadzić różne kwiaty, czy stworzyć dziecku mini plac zabaw. Można także zasadzić ulubione warzywa czy drzewka lub krzewy owocowe.

Prywatna zielona przestrzeń zwiększa atrakcyjność mieszkania i podnosi jego wartość. Zwłaszcza, jeśli znajduje się ono w centrum. Stworzenie własnego zielonego zakątka jest czymś, o czym marzy wiele osób, zwłaszcza młodych, planujących założenie rodziny. Mieszkanie z ogródkiem to doskonałe rozwiązanie, które jest doceniane coraz częściej.

Wróć do bloga
Facebook YouTube