Blog

Jak zagospodarować komórkę lokatorską?

Dodany: 13.06.2018

Komórka lokatorska jest cenną przestrzenią, którą można wykorzystać do przechowywania najróżniejszych rzeczy: od odzieży zimowej, przez rower, walizki po konfitury. Przede wszystkim na początku trzeba określić jej przeznaczenie, aby móc funkcjonalnie ją urządzić.

Domowa pralnia

Niczym z amerykańskiego filmu – znakomicie zorganizowana i wyposażona oraz co najważniejsze nie zajmująca ani centymetra przestrzeni w mieszkaniu. Odgłosy pralki i suszarki nie będą przeszkadzały domownikom, a robienie prania będzie możliwe nawet podczas bezsennej nocy czy nad ranem. Jednak zanim przystąpisz do jej aranżacji, konieczne jest zapewnienie wentylacji w pomieszczeniu. Również poza podstawowym sprzętem jakim jest pralka i suszarka warto zamontować półki na detergenty oraz świeżo wyprasowane pranie, chowane kosze na brudną bieliznę, wiszącą bądź rozkładaną suszarkę na pranie oraz oczywiście deskę do prasowania i miejsce na żelazko.

Zapasy pod ręką

Niemal każda piwnica i komórka lokatorska pełni rolę magazynu, w którym po kilku latach można znaleźć przeróżne skarby i przy okazji ledwo poruszać się w istnym labiryncie tobołków. Odpowiednio dobrane regały, o dużej nośności półek, pozwolą na bezpieczne ułożenie wszystkich rzeczy i ułatwią odnalezienie ozdób choinkowych, nart czy zapasowego kompletu opon. Przydadzą się również na wszelkiego rodzaju przetwory, i na pewno z chęcią któregoś jesiennego wieczoru sięgniesz po konfiturę do herbaty. Natomiast dla miłośnika dwóch kółek przyda się wieszak na rower, by zawsze był bezpieczny i gotowy do jazdy.

A może warsztat?

Amator majsterkowania może urządzić sobie warsztat, by wykonywać drobne prace. Do tego przyda się stół roboczy – masywny i wytrzymały, by można było położyć na nim ciężkie przedmioty. Ważne są również szafki, najlepiej z dużą ilością szuflad, w których będą pogrupowane narzędzia. Innym równie funkcjonalnym rozwiązaniem jest tablica z hakami umieszczona nad blatem, na której można pogrupować niezbędne przyrządy według wielkości, przeznaczenia czy użyteczności. Szafa narzędziowa na kółkach? Przyda się! W razie potrzeby można ją przesunąć bez konieczności dźwigania – a to jest niesamowita ulga dla pleców.

Prywatna siłownia

Jak mówi przysłowie „Potrzeba jest matką wynalazków”, więc jeśli jesteś miłośnikiem sportu może warto zastanowić się nad stworzeniem świetnie wyposażonej i funkcjonalnej siłowni. Dobór niezbędnych akcesoriów jest podyktowany Twoimi potrzebami: do treningu siłowego przydadzą się hantle, kettle czy suwnica bądź ławka, natomiast to stretchingu i jogi niezbędne są gumy, piłki, maty i taśmy TRX. Oczywiści nie może obyć się bez lustra! Dzięki niemu możesz kontrolować prawidłową postawę podczas ćwiczeń i podziwiać efekty ciężkiej pracy.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć w komórce lokatorskiej nawet strefę rozrywkową: salę kinową z projektorem, pokój gier z konsolą czy klimatyczne miejsce spotkań z mini barem i stołem. Pomysłów jest wiele, jednak pamiętaj aby przed zaaranżowaniem dodatkowej przestrzeni zadbać o wszystkie niezbędne instalacje, oświetlenie, podłogę oraz o to aby była sucha!

Wróć do bloga
Facebook YouTube