Blog

Jak urządzić mały balkon?

Dodany: 23.01.2017

Każdy posiadacz balkonu pragnie, aby prezentował się on jak najładniej. Często to właśnie tam w cieplejsze dni spędzamy nasz wolny czas. Dla niektórych może to być nawet jedno z ulubionych miejsc w całym mieszkaniu. W przypadku większych powierzchni możliwości aranżacyjnych balkonu nie brakuje. Jednak co z tymi mniejszymi, których urządzenie może okazać się kłopotliwe? Co należy wziąć pod uwagę?

Meble
Na mniejszą powierzchnię warto wybrać meble o lekkiej konstrukcji, które nie przytłoczą pozostałych elementów wystroju. Świetnie sprawdzą się składane krzesła i stolik – dzięki temu z łatwością będzie można je schować w razie niepogody. Dodatkowe miękkie i kolorowe poduszki zwiększą komfort i jednocześnie dodadzą przestrzeni uroku i „swojskiego” nastroju.

Rośliny
Zielone rośliny są najpopularniejszym sposobem na udekorowanie każdego balkonu. Najlepiej posadzić kwiat w doniczkach powieszonych po zewnętrznej stronie balustrady – w ten sposób zaoszczędzimy nieco miejsca. Ładnie będą też prezentować się podwieszone pojemniki z lekko zwisającymi roślinami. Natomiast lepiej nie decydować się na roślinność o silnym wzroście, gdyż szybko zajmie ona większą niż byśmy mogli sobie na to pozwolić powierzchnię.

A może świeże zioła?
Nie ma lepszych przypraw niż świeżo zerwane zioła. Jeśli nie mamy domu z ogródkiem, zawsze możemy zagospodarować niewielką przestrzeń na naszym balkonie. W ten sposób nie tylko będziemy mieli dostęp do świeżych produktów w każdej chwili. Dodatkowo doniczki ze szczypiorkiem, czy ulubionymi ziołami z pewnością dodadzą swojskiego klimatu, dzięki czemu poczujemy się w nim jak w prawdziwym ogródku.

Nie przesadź z ilością
Zazwyczaj na małych powierzchniach warto trzymać się zasady „im mniej tym lepiej”. Oczywiście nie powinno zabraknąć potrzebnego nam wyposażenia oraz drobnych dekoracji, które podkreślą urok naszego zakątka. Warto pomyśleć o ozdobnej girlandzie, czy stojących lampionach.

Oglądając mieszkania na sprzedaż od samego początku wyobrażamy sobie siebie i naszych bliskich w już umeblowanych i urządzonych pomieszczeniach. Warto zrobić to samo z balkonem, gdyż to właśnie tam bardzo często spędzamy ciepłe, letnie dni. Możliwości aranżacyjnych nie brakuje, wystarczy tylko użyć nieco wyobraźni.

Wróć do bloga
Facebook YouTube