Blog

Dlaczego warto posiadać miejsce postojowe w garażu?

Dodany: 03.07.2018

Własne miejsce postojowe w garażu jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ samochodów przybywa, a miejsc parkingowych w miastach niestety nie. Jest to nie tylko wygoda, a przy okazji inwestycja.

Przede wszystkim wygoda

Już na etapie wyboru docelowej nieruchomości, w której zamierzasz kupić mieszkanie trzeba sprawdzić czy w pobliżu są miejsca parkingowe. Jednak decydując się na kupno mieszkania od dewelopera warto rozważyć kupno miejsca postojowego w garażu podziemnym. Nie tylko oszczędzisz czas każdego dnia, ponieważ obędzie się bez szukania miejsca postojowego, co czasami może zająć nawet kilkadziesiąt minut i przysporzyć wiele stresu. Natomiast parkowanie w miejscach, które nie są do tego przeznaczone jest ryzykowne – przecież nie chcesz znaleźć rano mandatu za wycieraczką?

Dobra inwestycja

Miejsce postojowe w garażu jest dobrą i bezpieczną inwestycją. Nawet jeśli z różnych przyczyn będziesz zmuszony je wynająć to na dłuższy czas, to możesz na tym tylko zyskać. A co najważniejsze na jego kupnie trudno też dużo stracić, ponieważ ceny garaży utrzymują się na stałym poziomie.

Wydłuża „życie”

Samochód garażowany to samochód szczęśliwy i to nie ulega żadnym wątpliwościom! Lakier systematycznie wystawiany na działanie warunków atmosferycznych z czasem matowieje. Piękny kolor Twojego pojazdu przestanie cieszyć oko i będzie wymagał natychmiastowej regeneracji, co jest niestety kosztownym wydatkiem. Garażowanie samochodu bezsprzecznie wydłuży jego żywotność i piękno.

Od Sahary do Antarktydy

Upał ponad 30 ° Celsjusza w cieniu, a Twój samochód stoi na pełnym słońcu niemal kilka godzin? Wchodzisz do niego i nie da się wytrzymać, jest jak w saunie z tym, że nie da się tam wytrzymać. Zima, na dworze -20 ° Celsjusza, Twój samochód jest przykryty białym puchem, a pod nim lód, przeszukujesz każdy zakamarek a skrobaka brak. W garażu zapomnisz o każdym z tych problemów!

Wydatki?

Bezsprzecznym atutem miejsca postojowego w garażu podziemnym jest łatwość jego utrzymania. Jego zakup nie tylko przebiega szybko i sprawnie, ale również wiąże się  z niewielką ilością formalności. Dodatkowo jest praktycznie bezobsługowy i właścicielowi praktycznie nie grozi zniszczenie mienia. Jedynym kłopotem może być zgubienie pilota do bramy, ale nie jest to kosztowny wydatek.

Dodatkowe miejsce

Miejsce postojowe w garażu może być także dodatkową przestrzenią do przechowywania narzędzi, koła zapasowego czy płynów do spryskiwaczy. A to dzięki różnym rodzajom szaf garażowych, które często są w stanie pomieścić rowery, fotelik dla dzieci, dwa komplety opon, sprzęt narciarski i wiele innych rzeczy, na które w mieszkaniu nie ma miejsca.

Wróć do bloga
Facebook YouTube