Blog

Co wpływa na decyzję o zakupie mieszkania? cz.1

Dodany: 11.05.2017

Kupno nieruchomości zazwyczaj jest jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Dlatego też wymaga dokładnego przemyślenia i analizy dostępnych dla nas możliwości. Każdy kupujący przed podjęciem ostatecznej decyzji musi przeanalizować swoje potrzeby i to, jakie mieszkanie będzie dla niego najodpowiedniejsze. Jednak dla każdego może to oznaczać zupełnie różne mieszkania. Jakie czynniki wpływają na podjęcie tak ważnej decyzji?

Koszty

Cena wciąż odgrywa jedną z kluczowych kwestii, która ma wpływ na nasz ostateczny wybór. Nikt nie zdecyduje się przecież na mieszkanie, na które go nie stać. Dla niektórych jest to kwestia wręcz najważniejsza.

Warto jednak pamiętać, że niższa cena często oznacza gorszą jakość wykonania – dlatego warto zaglądać w projekty architektoniczne każdej inwestycji.

Lokalizacja

Kwestia ta jest ważna praktycznie dla każdego. Kupując mieszkanie bierzemy pod uwagę czas dojazdu do pracy oraz szkoły. W końcu nikt nie lubi porannego stania w korkach czy (w przypadku podróży komunikacją miejską) kilku uciążliwych przesiadek. Dla niektórych istotna jest również odległość od rodziny. Ważna jest także okoliczna infrastruktura: bliskość parków, placów zabaw czy szkół oraz sklepów. Na niekorzyść działa natomiast bliskość głównych dróg, torów kolejowych oraz związany z nimi hałas.

Wielkość mieszkania

Metraż również nie jest bez znaczenia. Tutaj uwzględniane jest indywidualne zapotrzebowanie na wielkość przestrzeni. Inne potrzeby ma osoba samotna, a inne para planująca powiększenie rodziny, dla której kawalerka z czasem okaże się niewystarczająca. Nie można także zapomnieć, że powierzchnia mieszkania na sprzedaż wpływa również na jego cenę.

Emocje

Niekiedy może zdarzyć się tak, że mieszkanie po prostu nas zauroczy. Lokalizacja, panująca w okolicy atmosfera i jego standard może sprawić, że zapomnimy o wszystkich innych ofertach, które są jeszcze przed nami. Trzeba jednak uważać, gdyż emocje mogą sprawić, że nie dostrzeżemy pewnych wad nieruchomości, które mogą okazać się bardzo istotne.

Oglądając mieszkania warto dokładnie przyjrzeć się różnym ofertom i porównać je. A dzięki określonym wcześniej oczekiwaniom będziemy mogli zdecydować, która nieruchomość jest dla nas najatrakcyjniejsza.

Wróć do bloga
Facebook YouTube