Blog

4 powody, dla których warto kupić mieszkanie na nowoczesnym osiedlu

Dodany: 25.04.2017

Powstające w dużych miastach nowoczesne osiedla cieszą się niesłabnącą popularnością. Na decyzję zakupu wpływają różne czynniki: lokalizacja, cena oraz warunki mieszkalne w danym miejscu. Jednak co zachęca nas do zakupu nowego mieszkania w wybranej okolicy? Oto 4 zalety nowoczesnych osiedli, które sprawiają, że chcemy w nich zamieszkać.

1. Nowoczesne udogodnienia

Nowoczesne osiedle oznacza również nowoczesne rozwiązania: w każdym bloku znajdują się windy cichobieżne (doceniane zwłaszcza, gdy chcemy odpocząć po ciężkim dniu). Coraz częściej montowane są windy z udogodnieniami dla osób niewidomych, dzięki czemu mogą one swobodniej się poruszać. Atutem są także nowe i bezpieczne place zabaw, na których dzieci mogą radośnie spędzać czas, a rodzice nie muszą martwić się o ich bezpieczeństwo.

W nowoczesnym budownictwie popularne są okna od sufitu do podłogi, dzięki czemu znika problem zajmujących miejsce parapetów. Nie ma potrzeby ich aranżacji czy wymyślania sposobów na ich wykorzystanie czy zagospodarowanie. Większe okna oznaczają również jaśniejsze i bardziej przestronne pomieszczenia.

Zamknięta przestrzeń parkingowa to nie tylko bezpieczeństwo, ale też wygoda. W większych miastach znalezienie darmowego parkingu stanowi nie lada wyzwanie, nie mówiąc już o wolnym miejscu, gdy już taki parking znajdziemy. Co więcej, na takich parkingach nie mamy gwarancji, że nasz samochód będzie całkowicie bezpieczny. Na osiedlach deweloperzy umożliwiają wykup miejsc parkingowych na parkingach naziemnych czy miejsca w garażach, dzięki czemu nie musimy codziennie martwić się o wolne miejsce postojowe.

2. Lokalizacja

Dobra lokalizacja to jedna z ważniejszych kwestii, która jest rozpatrywana przy zakupie mieszkania. Nowe osiedla bardzo często znajdują się blisko terenów zielonych, co jest doceniane zwłaszcza przez młode rodziny z dziećmi, ale również osoby starsze, które cenią sobie bliskość przyrody.

Poza tym większość osiedli posiada dobry dojazd do centrum oraz sprawny system komunikacji miejskiej – dzięki temu nie trzeba obawiać się dojazdów do pracy czy szkoły.

3. Stosowanie ekologicznych rozwiązań

W czasach stale ocieplającego się klimatu oraz wzrastającego zanieczyszczenia środowiska coraz częściej doceniamy ekologiczne działania. Należy do nich chociażby budowanie parkingów naziemnych, bowiem w przypadku wjazdu do parkingu podziemnego wydalane jest więcej spalin, niż w przypadku poruszania się po równym terenie.

Na dachach nowoczesnych budynków sadzona jest roślinność antysmogowa, która nie wymaga stałej pielęgnacji, taka jak porosty oraz mchy. W kontekście minionej zimy jest to kwestia, na którą warto zwrócić szczególną uwagę.

4. Swoboda aranżacji

W przeciwieństwie do mieszkań z drugiej ręki nieruchomości od dewelopera nie są w ogóle urządzone, co daje nam całkowitą swobodę w wystroju i planowaniu. Ściany, podłogi, wystrój łazienki oraz kuchni: wszystko to tworzymy sami, zgodnie z naszym gustem. Z łatwością można także dostosować nieruchomość do swoich potrzeb i gustu. Mieszkania są tak zaprojektowane, że w razie potrzeby istnieje możliwość wydzielenia kolejnego, dodatkowego pomieszczenia. Jest to zdecydowanie bardziej komfortowe rozwiązanie niż zakup mieszkania z rynku wtórnego.

Wróć do bloga
Facebook YouTube