Aktualności

Blockpol-Developer inwestuje na Nowych Żernikach

Dodany: 02.02.2016 Kategoria: Bez kategorii

Na wrocławskich Nowych Żernikach powstanie kolejna inwestycja firmy Blockpol-Developer. W projekcie przewidziano budowę 8 obiektów wielorodzinnych z 135 mieszkaniami. Inwestycja jest częścią osiedla modelowego Nowe Żerniki, które ma stać się alternatywą dla standardowych, niefunkcjonalnych i często niezadowalających jakościowo blokowisk na obrzeżach miasta.

Już w III kwartale bieżącego roku firma Blockpol-Developer rozpocznie realizację inwestycji na Nowych Żernikach. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec 2017 roku.

9022016145_44f95f9064_z

W ramach nowej inwestycji firma Blockpol-Developer zbuduje 8 budynków wielorodzinnych połączonych ze sobą trzema garażami naziemnymi. Każdy z trzy, cztero lub pięciokondygnacyjnych obiektów będzie wyposażony w windy. We wszystkich budynkach powstanie łącznie 135 mieszkań. Wzdłuż całego kompleksu przebiegać będzie ciąg pieszy, przy którym zostanie zlokalizowany plac zabaw dla dzieci oraz świetlica. W ramach inwestycji przewidziano także utworzenie lokali usługowych.

– Zdecydowaliśmy się na inwestycję na Nowych Żernikach, ponieważ chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tak ważnej i pożytecznej inicjatywy. We Wrocławiu powstaje wiele osiedli, których jakość wykonania i innowacyjność pozostawia wiele do życzenia. Natomiast Nowe Żerniki to będzie osiedle niestandardowe, w pełni funkcjonalne. Powstaje przede wszystkim z myślą o mieszkańcach i stworzenia dla nich optymalnych warunków zamieszkania. Chcemy przyczynić się do powstania tej architektonicznej perełki Wrocławia – mówi Marcin Zieliński, dyrektor generalny Blockpol-Developer.

Nowe Żerniki to modelowe osiedle, które powstaje w odpowiedzi na wymagania mieszkańców Wrocławia niezadowolonych z mocno ujednoliconych, mało funkcjonalnych blokowisk o niejednokrotnie niezadowalającej jakości wykonania. Inicjatywa zorganizowana przez miasto Wrocław i Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów RP, przy współpracy wrocławskiego oddziału SARP, ma na celu zapewnienie nowoczesnym mieszkańcom obrzeży Wrocławia pełnego komfortu  zamieszkania. Na terenie osiedla powstaną punkty handlowe i usługowe, szkoła, dom seniora, centrum kultury, place zabaw, obiekty sportowe i rekreacyjne. Główne osie osiedla stanowić będą zielone aleje, a materiały, z których wykonane zostaną wszystkie elementy inwestycji mają odpowiadać normom ekologicznym. Inwestycja projektowana i realizowana przez najlepszych wrocławskich architektów i deweloperów ma wyróżniać się innowacyjnymi rozwiązaniami i wysoką jakością wykonania, a także sprzyjać budowaniu więzi społecznych.

Wróć do aktualności
Facebook YouTube